Menu Close

Co slychac u Dzieci

December 16, 2020
Mikus dzis wieczorem wylatuje do Polski na 5 tygodni i jego mama pisze jak wyglada sytuacja: 👉niestety nowotwor na prawym oczku nie odpuszcza.
20.01.2021 dowiemy sie czy lasery stosowane do tej pory pomogly czy konieczna bedzie chemia dotetnicza. Jezeli tak bedziemy zmuszeni zostac w Nowym Jorku na kolejne 4 miesiace…
==================================================================
November 16, 2020

Jasio juz w drodze do Dallas. W klinice CranioFacial przejdzie 2 etap leczenia. Operacja już za trzy dni!
Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki
===================================================================
November 9,2020
  Po przebytej oprecji SDR w Children’s Hospital w St. Louis, MO Karinka i jej mama sa bardzo szczesliwe z jej efektow no i z tego, ze juz sa z powrotem w domu, w Polsce. Kilka slow od mamy Karinki: Dzięki Fundacji Dar Serca w Chicago 🇺🇸 dzieje się wiele dobra, nie bez przyczyny nosi taką nazwę;) każde wsparcie, które otrzymaliśmy było właśnie dla nas darem płynącym prosto z serca 💕 jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim którzy byli z nami od początku do końca… Pozdrawiamy ♥
 
====================================================================
November 4, 2020
  U Zosi same dobre wiesci: dr Abramson  jest bardzo zadowolony z reakcji oczek na wykonane zabiegi. Nie pojawiły się żadne wznowy i wszystkie guzy  zmniejszyły się. 
 
=====================================================================
November 1, 2020
Nikola jest juz z nami. Jej Mama relacjonuje: ” Dziś po południu dotarliśmy do St Louis. Podróż rozpoczęliśmy wczoraj o 10:00, w Chicago wylądowaliśmy o 01:50 czasu polskiego i na lotnisku przywitał nas wolontariusz 💚 z Fundacji Dar Serca skad zostaliśmy przewiezieni i zakwaterowani w siedzibie fundacji w Chicago. Naszym oczom ukazał się piękny budynek, w którym została udzielona bezinteresowna pomoc wielu rodzinom. Do naszej dyspozycji było wszystko, a nawet więcej niż można sobie wyobrazić. Następnego ranka, około 07:30, ten sam wspaniały wolontariusz, z uśmiechem na twarzy i anielskim sercem do dzieci, przewiózł nas dokładnie 303 mile do St. Louis.
Fundacja zapewnia pełen patronat całego pobytu medycznego w USA:
❤️ Patronat organizacyjny – dokumenty podróży, kontakty
❤️ Patronat logistyczny – odbiór z lotniska, transport i zakwaterowanie
❤️ Patronat finansowy – środki na zakwaterowanie i wyżywienie.
❤️❤️❤️ LUDZIE – wolontariusze, pracownicy oraz wszystkie osoby o wielkich sercach wspierające fundacje.

To wielkie SERCE amerykańskiej Polonii, daje ogromny komfort w podróży po lepsze życie dla naszej córki

Atomowa Nikola

.

❤️💚❤️ DZIĘKUJEMY ❤️💚❤️
======================================================================
October 29, 2020
 

Wojtus, ktory wczoraj dolaczyl do grona podopiecznych Fundacji dzis juz jest w drodze do Dallas, TX gdzie 5 listopada przejdzie skomplikowana operacje. 
=======================================================================
October 23, 2020
 
Marysia Tchorzewska – 9 lat z Siedlec, juz po raz trzeci znalazla pomoc pod opieka fundacji. Dziewczynka cierpi na Fibular Hemimelia, bardzo skomplikowana wade lewej nogi. Przeszla juz 3 ciezkie operacje. Obecnie nastepny etap leczenia w Paley Institute na Florydzie. 2-letni Bruno Waszczuk z Mierzyn kolo Szczecina rowniez bedzie leczony w Paley Institute. Bruno urodzil sie bardzo powazna deformacja obu nozek i brakiem kosci piszczelowych. Lekarze w Polsce przygotowywali rodzicow do amputacji obu nozek. Na szczescie Dr. Paley, ktory jest jednym z najlepszych ortopedow w USA i na swiecie zdecydowal, ze uratuje nozki Bruna i, tak jak Marysia (ktora tez uniknela amputacji), bedzie  mogl poruszac sie na swoich wlasnych nozkach.
Kolejne dziecko, 5-letni Jas Stawowy z Nowego Sacza bedzie leczony w St. Louis Children’s Hospital gdzie zostanie poddany bardzo skomplikowanej operacji SDR. Ten zabieg wylaczy spastyke powodujaca napiecia miesniowe, przykurcze oraz znieksztalcenia nog a co za tym idzie, uchroni Jasia przed zyciem na wozku.
=======================================================================
 
October 21, 2020
Operacja SDR Karinki przebiegła pomyślnie. Dr Park ktory ja przeprowadzal jest zadowolony i poinformowal, że wszystko jest dobrze. Teraz Karinke czeka dluga rekonwalescencja
 
=======================================================================
October 16, 2020
Krystian już opuścił szpital. Lekarze są zadowoleni z efektu operacji, ktora  przebiegła bez komplikacji i zgodnie z planem. Dr . Feldman powiedział że uczynił wszystko co bylo mozliwe, teraz pozostało  czekać około 6 tygodni aż wszystko sie wygoi i po tym czasie Krystian rozpocznie rehabilitację .
=======================================================================
October 13, 2020

Szczęśliwej podróży ❤️
Po długich 12 miesiącach na skrzydłach LOT-u Mateusz wraca do Polski.
Pracownikom PLL LOT dziękujemy pięknie za wielka życzliwość i nieustająca pomoc dla naszych podopiecznych‼️
Oczywiście naszym nieocenionym wolontariuszom rownież ❤️
=======================================================================
October 10, 2020
Leo  with a big smile on his face returns to Poland ❤️
He has many reasons to be happy.  SDR procedure he has received at St. Louis Children’s Hospital few weeks ago has brought amazing results! Nothing like a happy child and a happy mom ❤️
=======================================================================
Pan Adam Zawadzki z Adam’s Travel zabrał Malgosie Tomczak wraz z mama na wspaniała wycieczkę po mieście. Dziekujemy!
2 pazdziernika Malgosia odlatuje do West Palm Beach gdzie przejdzie kolejny etap leczenia w Paley Institute.
 
=======================================================================
Niekończące sie wyprawy naszych wolontariuszy na lotnisko ❤️Radek Budzynski powitał dzisiaj kolejne dziecko.
Karinka Flazik przyleciała wraz z rodzicami na operacje SDR, która przeprowadzi Profesor Park w St. Louis Children’s Hospital.
Jak zawsze pięknie dziękujemy za poświęcony czas i nieoceniona pomoc
=======================================================================
 
Pożegnania i powitania ❤️
To szczególny dzień😊
Troje dzieci, po ciężkich operacjach szcześliwie wraca do domu a kolejne właśnie przyleciało❤️
Nasi nieocenieni wolontariusze pożegnali na lotnisku Majeczke, Juliuszka i Kacperka a za chwile powitali Wojtusia wraz z rodzicami.
Kochani Wasza pomoc jest bezcenna ❤️ Dziękujemy!

 
 
 
Leon jest w Children’s Hospital w St. Louis, MO. Operacja przebiegła bardzo dobrze. Leon będzie teraz dużo spał.  To dobrze dla niego – pisze do nas jego mama –  Musi teraz dużo odpoczywać. Ja będę cały czas przy nim. Tu spędzimy najbliższych 5 dni, potem mamy wrócić do domu i przychodzić codziennie na rehabilitację. Leon będzie miał robione także nowe ortezy na noc rozciągające i na dzień do chodzenia.
 
 
Ostatnio na skrzydłach PLLLOT doleciała do nas 6 letnia Majeczka wraz z rodzicami i siostrzyczką. Cała rodzinkę odebrali z lotniska nasi niezastąpieni wolontariusze. A w domu Fundacji przywitala wszystkich nasza prezes
p. Dorota Malachowski oraz ekipa Polskie Radio 1030/1300 AM i TV Polonia . W drodze do naszej siedziby Majeczka miała okazje zrobić nawet zakupy w polskim sklepie 😊 Maja wyruszy w dalsza podroz po zdrowie  do Los Angeles!

Kolejny pracowity wieczór dla naszych wolontariuszy. Obiór z lotniska 3 rodzin, łącznie z asysta medyczna to niemałe wyzwanie ❤️ Tony i Radek dziękujemy pięknie! Jak zawsze misja wykonana na 200%. I znowu w domu Fundacji gwarnie i wesoło😊 Kubus i Lenka jak widać na załączonych zdjęciach pomimo długiej podróży rozbawili sie na dobre. A malutki Filipek rozgląda sie ciekawie dookoła😊 Kubus  wyruszy w dalsza podróż do West Palm Beach, FL
 

Krystianek już opuścił klinikę. Z każdym dniem czuje się coraz lepiej . Wraca dobry  nastrój i energia

 
 Antoś niedawno został zawieziony na cewnikowanie serduszka ❤️
W czasie tego zabiegu lekarze dowiedza sie na ile rozwinęły się tętnice płucne i czy będzie możliwe przeprowadzenie operacji korekty serduszka Antosia w dniu 26 sierpnia.
 

The majority of the children we sponsor come from Poland; however, we welcome children from other countries too. Some of the children that we’ve helped came from Russia, Ukraine, Lithuania, Greece and Romania. For over 30 years the Gift from the Heart Foundation has helped several hundred children receive medical treatments from the highest quality clinics in the United States. We tried to find as many photos as possible to include in this gallery, especially from the early years so, please take a peep…

 Alek
Zosia
Lena
Dawid
Zosia